Základní škola a mateřská škola Toužim, p.o.

Aktuální informace

 • červen 2021
  • UZAVŘENÍ MATEŘSKÉ ŠKOLY 2021-06-30 11:04:27

   Oznamujeme, že v době hlavních prázdnin - tj. od 01. 07. 2021 do 31. 08. 2021 je po dohodě se zřizovatelem MĚSTO TOUŽIM uzavřen provoz MŠ Domeček z organizačních důvodů. Nástup dětí do mateřské školy a přípravné třídy je ve středu 01. 09. 2021. 

   Číst dál: UZAVŘENÍ...

  • " V LESE, NEBO U VODY - UŽIJEM SI PŘÍRODY!" 2021-06-20 05:47:02

     Červen byl ve znamení sluníčka. Bylo takové horko, že jsme se museli během dopolední vycházky několikrát pořádně zchladit. Napustili jsme plné kyblíky vody a "školkovská cákanda" mohla začít. Byla to legrace!  Velmi zajímavá byla beseda s paní knihovnicemi. Pohádka o včelkách se dětem moc líbila. Tímto za spolupráci Městské knihovně Toužim ještě jednou moc děkujeme! Za další velmi povedenou besedu děkujeme POLICII ČR - s dětmi jsme si povídali o tom, jak moc důležité je dávat pozor při pohybu ve městě a také, že si nesmíme povídat s někým, koho neznáme. Děti pozorně poslouchaly i se rády zapojily do rozhovoru s panem policistou, a proto odměna v podobě policejních omalovánek a pexes udělala všem dětěm velikou radost. A je to tady! Konečně jsme se dočkali a vydali se na třídní výlet vláčkem na zámek v Chyších. S dětmi jsme si prohlédli zámeckou zahradu a nahlédli do vnitřních prostor zámku. Nechyběla ani zmrzlina. Zpáteční cestu ve vlaku jsme si zpříjemnili zpíváním písní. Vyráběli jsme...

   Číst dál: " V LESE,...

  • KVĚTEN V DOMEČKU 2021-06-02 11:41:10

   Letošní květen byl teplotně velmi podprůměrný, a tak se naší neoddělitelnou součástí a výbavou na ven, staly pláštěnky a gumovky. Celý měsíc jsme si povídali o tom, jaký je rozdíl mezi městem a vesnicí, o dopravních prostředcích. Více jsme se také zaměřili na dechová cvičení , která jsme realizovali formou hry. S předškoláky jsme trénovali grafomotorické cviky. Povídali si a řešili nebezpečné situace ve městě, prohlíželi jsme encyklopedie a vedli rozhovory nad obrázky. Kreslilo se, malovalo, vyrábělo, zpívalo a tancovalo. Oslavili jsme svátky a narozeniny našich kamarádů a pomalu začali nacvičovat písně a říkanky na závěr školního roku - "LOUČENÍ S PŘEDŠKOLÁKY".   

   Číst dál: KVĚTEN V...

 • květen 2021