Základní škola a mateřská škola Toužim, p.o.

Aktuální informace

 • prosinec 2023
  • ČERT A MIKULÁŠ 2023-12-06 10:56:29

   "Čerte, čerte rohatý, nechej pytel za vraty, slibuju ti slibuju, že už zlobit nebudu."   Například taková říkanka, ale i spoustu jiných zazněly v úterý 5. prosince v naší školičce. Letos k nám zavítali dva krásní andělé, Mikuláš a veselý čertík. A i když s sebou přinesl knihu hříchů, nebyl žádný důvod k panice. Všechno dobře dopadlo a každý z nás byl nakonec obdarován sladkým balíčkem. Děkujeme za návštěvu a těšíme se zase za rok! :o)

   Číst dál: ČERT A MIKULÁŠ

 • listopad 2023
  • VÁNOCE, VÁNOCE PŘICHÁZEJÍ 2023-11-30 11:55:01

   Vánoční čas již pomalu ale jistě klepe na dveře. Na naše Toužimské máměstí přibyly kromě velkého vánočního stromu i menší jehličnaté stromky, které jsme společně s kamarády ze ZŠ originálně nazdobili. Každá třída si vybrala svůj stromek. Fantazii se meze nekladli. My jsme s dětmi letos zvolili ozdoby převážně z přírodních materiálů. Cestou jsme si zpívali koledy, abychom navodili tu správnou vánoční atmosféru. :o)                                             

   Číst dál: VÁNOCE,...

  • TVOŘIVÉ ODPOLEDNE S RODIČI 2023-11-09 12:12:21

   Ve středu 8. listopadu 2023 se v naší školiččce uskutečnily tvořivé dílny s rodiči, pod vedením paní Dvořákové. Na programu byla například výroba škvorníků a dalších druhů hmyzích hotelů. Po seznámení s jednotlivými postupy se mohli všichni přítomní pustit do práce. Malování, provlékání a práce s přírodninami - to vše obnášela výroba hmyzích domečků. Tato netradiční technika a originalita výrobků všechny moc bavila. Na výsledky se podívejte sami! :o) Ještě jednou děkujeme paní Dvořákové za věnovaný čas a rodičům za účast.   

   Číst dál: TVOŘIVÉ...

 • říjen 2023
  • HALLOWEEN 2023-10-31 12:24:10

   Dnes se v naší školce uskutečnilo Halloweenské dopoledne. Bylo plné nádherných, avšak strašidelných návštěvníků, soutěží, úkolů od strašidelných duchů, kteří na nás čekali v různých částech školky. Také byla na závěr pro všechna přítomná strašidla pořádaná diskotéka s přípitkem! :o) Za originální masky si všechny děti zaslouží velkou pochvalu! 

   Číst dál: HALLOWEEN