Základní škola a mateřská škola Toužim, p.o.

Aktuální informace

 • listopad 2021
  • UZAVŘENÍ MATEŘSKÉ ŠKOLY 2021-11-28 18:57:47

     Vážení rodiče,  v důsledku výskytu viru Covid - 19 v naší MŠ, bude naše školka uzavřena do doby výsledků PCR testů dětí a zaměstnanců. Děkujeme za pochopení.

   Číst dál: UZAVŘENÍ...

  • LISTOPAD V DOMEČKU 2021-11-24 12:37:18

   Tento měsíc jsme se zaměřili především na přírodu kolem nás. Děti se učily poznávat jehličnaté a listnaté stromy, lesní zvířátka ale i jejich stopy. Projektový den "Co vyprávěl klobouk podzimák" byl pro děti velkým přínosem. Naučily se plést například pavučinu a také jak správně se v lese chovat. Shlédli jsme dokonce i divadelní představení. Pohádka "O OBROVI" se dětem velmi líbila. Další projektový den nás čekal na sv. Martina.    S dětmi jsme si povídali o tradicích spojené s tímto dnem. Výroba bílého koně a následná projížďka zanechala všem dlouho úsměv na tváři. Panečku, to byla jízda! :-) V keramické dílně děti obtiskávaly podzimní lístky. Naučili jsme se také podzimní říkanky a písně. Fotografie z tohoto měsíce najdete v naší fotogalerii.     

   Číst dál: LISTOPAD V...

  • LOGOPEDICKÁ DEPISTÁŽ 2021-11-15 11:54:20

   Vážení rodiče,   z důvodu velké absence dětí je logopedické vyšetření přesunuto na pátek 10. prosince 2021.   Děkujeme za pochopení.

   Číst dál: LOGOPEDICKÁ...

  • "CO VYPRÁVĚL KLOBOUK PODZIMÁK" 2021-11-08 12:58:04

   V pondělí 8. listopadu se v naší školce uskutečnilo projektové dopoledne s názvem: "CO VYPRÁVĚL KLOBOUK PODZIMÁK." Celá příroda hýří barvami a moudrý klobouk provedl děti podzimní přírodou, která se pomalu začíná připravovat na zimu.  Pod vedením paní Mgr. Kateřiny Dvořákové se děti hravou formou seznámily s různým druhem hmyzů, učily se malovat pavučinu i se z ní vymotat. :) Také jsme si povídali o zbarveném listí a spolecně ho skládali a následně lepili do určitých tvarů. Rozloučili jsme se s ptáčky, kteří odlétají do teplých krajin a řeč byla také o ochraně přírody. Děkujeme paní Dvořákové za velmi vydařený projekt, dětem se celé dopoledne velmi líbilo.       

   Číst dál: "CO VYPRÁVĚL...