Základní škola a mateřská škola Toužim, p.o.

Aktuální informace

 • květen 2024
  • Zahradníci nejmladší 2024-05-15 18:45:26

   Na naší školní zahradě je toho hodně nového. Všechno díky sluníčku povyskočilo, vyrostlo. Vzpamatovaly se jahody, kvetou! Jen si vzpomeňte na nedávné výkyvy teplot, mrzlo, padal sníh. Na záhonech máme ředkvičky, mrkev, pastiňák, pažitku, tymián, jahody, cibuli, dýně. Pečujeme také o květinové záhony, o ovocné stromy a keře. Práce nás baví, jsme na zdravém vzduchu a máme radost, že dokážeme o rostliny pečovat a dopracovat se k malé sklizni. Největším oříškem pro nás byl dnes visací zámek, odemknout.... zamknout..., komu se to nakonec podařilo?                   

   Číst dál: Zahradníci...

  • Maminky mají svátek! 2024-05-10 12:35:59

   Tuto neděli mají všechny maminky svátek! Protože je všichni rádi máme, připravili jsme pro ně malé překvapení. Troška času, hodně lásky a máme hotovo. Mladší děti zvládly vyrobit přání, starší potom tužkovník a záznamník. Věříme, že mamkám uděláme radost! Přejeme všechno nejlepší!                 

   Číst dál: Maminky mají...

 • duben 2024
  • Větrníky 2024-04-30 12:26:47

   Fouká vítr a my jsme si vyrobili větrníky na naši školní zahradu.    https://www.youtube.com/watch?v=mRYe3aelJUw

   Číst dál: Větrníky

  • Škola za císaře Františka Josefa 2024-04-26 12:30:58

   Dne 10.4.2024 se žáci zúčastnili projektového dne ,,Škola za císaře Františka Josefa“ v Klášteře v Teplé, kde pro ně byl připraven zajímavý program. Po kratším úvodu o historii školství si žáci vyzkoušeli hodinu náboženství, čtení, psaní a počtů. Ukázka výuky probíhala jak v klášterním kostele, tak i v historické třídě klášterního konventu. Žáci si vyzkoušeli psaní kurentem na břidlicové destičky či používání starých měrných jednotek, procvičili si logické uvažování, schopnost čtení s porozuměním i význam kultivovaného psaného projevu. Součástí programu byla i jednoduchá stylová svačinka. Jako vždy jsme byli všichni velmi spokojeni s programem i jeho průběhem.

   Číst dál: Škola za...