Základní škola a mateřská škola Toužim, p.o.

Aktuální informace

 • listopad 2021
  • Výtvarná výchova u nás... 2021-11-26 23:58:28

   Dovolujeme si vám předložit malou ukázku prací z hodin výtvarné výchovy. Prezentujeme práce našich žáků z 1. - 8.ročníku. Někdy si jen tak hrajeme s tím, co máme u sebe, stačí tužka, pastelky a nůžky - našli jste je?           Zvládnout portrét jedním tahem byl opravdu oříšek! Proto jsme u další práce "odpočívali" - kreslila kopírka!                      Když už jsme měli portrét jedním tahem, mysleli jsme si, že nemůže přijít nic těžšího....ale zkuste si portrét narýsovat podle pravítka. Těžké! Prapodivní tvorové vznikly napsáním našeho jména - osově souměrná práce. Podepsala se Markéta a Natálka.                   U tisku listů nás nejvíce pobavilo, že barva nešla umýt. Dlouho...jeden z nás vypadal jako kominík. Bylo to o to zábavnější, že ten kominík byla paní učitelka.                    Variace na známé portréty Andyho Warhola od našich nejstarších žáků.       I čárový kód se může proměnit v malé výtvarné dílo! Je téměř na každém zboží, které kupujeme. Krom paní pokladní si ho nikdo nevšímá.                Podzimní úroda dýní - akvarel.                                                   Modrobílá variace - je možné,...

   Číst dál: Výtvarná...

  • Nečekáme! 2021-11-25 12:19:10

   Nečekáme, aby nás Vánoce nepřekvapily! S našimi žáky poctivě připravujeme drobné vánoční výrobky, které prezentujeme každý rok na prodejní výstavě v Infocentru Toužim. Výtěžek investujeme do nákupu materiálu pro naši keramickou dílnu. Práce s hlínou je pro nás totiž nejen relaxace, ale především radost z tvoření! Za šikulky z I.třídy Alena Bahníková.                 

   Číst dál: Nečekáme!

  • Divadlo 2021-11-24 07:37:16

   Byli jsme v divadle! Špatně! Divadlo Dětí přijelo za námi. A herci? To byli žáci naší školy, děti z mateřské školy a z přípravné třídy!   Každý se své role zhostil jako opravdový profesionál. Betlém byl opravdu živý! Představení nás vánočně naladilo, moc už se těšíme na prosincové svátky!

   Číst dál: Divadlo

  • Svatý Martin - projekt ZŠS 2021-11-11 13:16:26

   Od rána jsme se věnovali oslavě dnešního dne. Pekli jsme svatomartinské rohlíčky, nacvičili jsem píseň Sv. Martin. Závěr dopoledne pak patřil malému překvapení pro ostatní žáky na chodbě školy - zazpívali jsme píseň Sv. Martin pro všechny. Bylo to milé! Alena Bahníková.         

   Číst dál: Svatý Martin...

Archiv příspěvků