Základní škola a mateřská škola Toužim, p.o.

Aktuální informace

 • listopad 2022
  • Lupení 2022-11-09 11:26:53

   Lupení, lupení, všude samé lupení. Takže hrabeme, shrabáváme a nahrabáváme, prohrabujeme , listujeme, nakládáme, vykládáme, prokládáme a zakládáme....co? Kompost přece! Kompostujeme, co nám příroda nabízí, abychom naším kompostem prospěli všem rostlinám na školní zahradě.        

   Číst dál: Lupení

  • Vypadá to jinak 2022-11-08 22:00:21

   Vypadá to jinak, než to ve skutečnosti je. Dlouho se neobjevila žádná zpráva, ale.....intenzivně se připravujeme na zimní sváteční dny. Tak například už tento týden přijede Sv. Martin na bílém koni! To není ani možné! Bude tento týden sněžit? Uvidíme. Pravda je, že jsme ještě vyháněli bubáky ze školy, shrabali poslední listí na zahradě. V keramické dílně čekají frontu svícny před pecí, školou se nesou písně plné sněhu a ledu, v tělocviku se snažíme vejít do tabulek - skoro jako paní učitelka Samcová, počítáme, čteme, píšeme, prostě učíme se!  Nechceme nikoho moc děsit, ale teď nabere čas obrovskou rychlost. A až se přehoupnou svátky a dny volna, je tu nový rok. V lednu pololetní vysvědčení ukáže, jak jsme ten čas v úprku stačili brzdit. Málem jsem pokračovala až do června k závěrečnému vysvědčení....to si ještě počkáme!

   Číst dál: Vypadá to jinak

  • To jste ještě neviděli.... 2022-11-08 21:46:39

   https://www.youtube.com/watch?v=ofFgBLtosPo https://www.youtube.com/watch?v=jkaIAbw2dSQ https://www.youtube.com/watch?v=RmT6LmwDxDo   Malé okénko do historie i nedávné minulosti!

   Číst dál: To jste ještě...

 • říjen 2022
  • Bubáci 2022-10-31 11:00:49

   Dnes jsme měli ve škole halloweenské dopoledne. Žáci přišli do školy v maskách a kostýmech. Následně jsme si vyslechli strašidelný příběh, který pro nás napsala paní učitelka Samcová, a vyrobili jsme si halloweenský závěs, jímž jsme vyzdobili dveře.           

   Číst dál: Bubáci