Základní škola a mateřská škola Toužim, p.o.

Aktuální informace

 • prosinec 2023
  • Mikuláši, Mikuláši, kdo to tady děti straší.. 2023-12-06 07:48:16

   Jako každý rok k nám i letos zavítal Mikuláš.. a nebyl sám. Měl sebou dva krásné anděly a čerta, který se naštěstí dál uplatit... Jak jinak než básničkou, nebo písničkou. Tak děti zpívaly a recitovaly z plných plic. Zazněly tradiční básničky a písničky a děti dostaly za odměnu od Mikuláše i něco na zub. Jsme rádi ,že čert nikoho nechtěl odnést a těšíme se zase za rok... Karolína Kublová.        

   Číst dál: Mikuláši,...

  • Adventní čtení 2023-12-04 09:22:19

   Adventním čtením vždy začínáme sváteční čas u nás ve škole. Sešli jsme se všichni u ozdobeného stromečku, přivítali se, sdělili si nejčerstvější zážitky a vyslechli si čtený příběh. Každý rok si něco vyrábíme, letos nám bude dělat radost vlastnoručně vyrobená knížka. Takže... začínáme! Krásný sváteční čas vám všem!       

   Číst dál: Adventní čtení

  • Filmové studio 2023-12-01 20:38:29

   Ve škole jsme na pár hodin zřídili filmové studio - ateliér animovaného filmu. Opět v tandemu, tedy dva pedagogové ve výuce. Po strategické poradě, shrnutí plánů, cílů, rolí a úkolů, se všichni dali do práce. Animace pro nás není novinkou, jen jsme oprášili již získané dovednosti, obohatili  je o pár nových prvků a .... S výsledkem naší práce se budete moci brzo seznámit. Pořízené záběry poputují do střižny k úpravám a snad příští týden bude krátký animovaný film hotový. Prima práce, tvůrčí, náročná na přesnost, dobré plánování, pro kreativce s chutí tvořit. Takže přesně pro nás! Díky všem za vaši výdrž a zodpovědný přístup ke společné práci.         

   Číst dál: Filmové studio

  • Když se posolí papír... 2023-12-01 09:23:58

   Všechno je dnes při výtvarce slané. My, papír, stůl, štětec.... Kouzlíme s inkoustem. Sůl dnes maluje mráz na našem papíru. My nemusíme skoro nic...                                       

   Číst dál: Když se...