Základní škola a mateřská škola Toužim, p.o.

Aktuality PT

PŘÍPRAVNÁ TŘÍDA

PT je zřizována přednostně pro děti s odkladem školní docházky. Jejím úkolem je vyrovnat nerovnoměrný vývoj dítěte. Obsahem vzdělávání je prohlubování návyků sebeobsluhy a hygieny, rozvoj sociálních a komunikačních dovedností, utváření hrubé i jemné motoriky, cvičení soustředění a naslouchání, utváření základních matematických představ, orientace v čase a v prostoru, podpora hudebního a výtvarného projevu.

LEDEN 2022

Ještě jednou krásný a úspěsný nový rok všem dobrým lidem.

Vánoční svátky jsou ve zdraví za námi a nás čeká opět spousta práce a zábavy.

Co nás tedy v měsíci lednu v PT nemine?

Plánujeme vyzkoušet počítačovou učebnu v naší ZŠ a seznámit se tentokrát s počítači. Výukové programy jsou super pomocníkem při vzdělávání dětí.

Dopolední vycházka do lesa s příběhy o zvířatech a ptácích. Budeme krmit ptáčky a sledovat jejich stopy ve sněhu. Naučíme se poznávat naše nejznámější ptáky. Využijeme knihy a encyklopedie.

V rámci poznávání a učení se budeme věnovat hrám na lékaře a pacienty. Budeme  pracovat s obvazy, obvazovat zranění a projdeme si možnosti první pomoci. Také se zaměříme na vlastní tělo, jeho části a naučíme se je správně pojmenovat.

A na konci měsíce zavítáme na čtení příběhů do místní knihovny.

Už se moc těšíme!

PROSINEC

Ani jsme se nenadáli a máme tu poslední měsíc roku. Pro naši třídu je tak trochu hektický, přesto toho spoustu zvládáme. Vytváříme spoustu vánočních výtvorů, dárečky z keramiky.

Užili jsme si nadílku od Mikuláše, Čerta a Anděla. Ozdobili jsme si vánoční věnec, svícen na stůl i vánoční stromeček.

Čeká nás ještě pečení a zdobení perníčků. Těšíme se na společné zpívání vánočních koled, které budeme mít před školou v pátek 17.prosince.

Před vánočními svátky se sejdeme naposledy ve středu  dne 22. prosince, posedíme se všemi našimi kamarády z přípravné třídy. Rozdáme si malé dárečky a překvapení a už se budeme moc těšit na Štědrý den a společné chvíle strávené s rodinami.

Příjemné a pohodové vánoční svátky přeje všem kolektiv PT.

PHOTO 2021 12 14 13 54 43

PHOTO 2021 12 14 13 54 501  PHOTO 2021 12 14 13 54 51  PHOTO 2021 12 14 13 54 511  PHOTO 2021 12 14 13 54 512  PHOTO 2021 12 14 13 54 515

UZAVŘENÍ přípravné třídy O VÁNOČNÍCH PRÁZDNINÁCH

Vážení rodiče,

ZŠ a MŠ Toužim, p.o. oznamuje uzavření přípravné třídy během vánočních prázdnin ve dnech 23. 12. – 31.12. 2021.

Znovu otvíráme v pondělí 3. ledna 2022.

LISTOPAD

• V měsíci listopadu se naše přípravná třída zúčastnila divadelního představení “O OBROVI”.
  • Pobavilo nás představení “ŽIVÝ BETLÉM”, v němž si zahrály a zazpívaly také naše děti.

1637157049473  oObrovi

• Děti byly nadšené z návštěvy místní KNIHOVNY, kde je paní Lucie Chmelíková seznámila s knihovnou, pravidly půjčování knih. Děti se dozvěděly, jak se s knihami zachází, jak se k nim naopak chovat nemají a také podle jakých pravidel se knihy vyhledávají. Paní Chmelíková měla pro děti připravený kvíz s pohádkovými postavičkami, krásně se jim věnovala a odpovídala na jejich všetečné otázky. Pak jsme si mohli prohlížet knihy, diskutovat o nich. Půjčili jsme si také knihu do PT ke čtení. Rádi do knihovny opět přijdeme.

IMG 20211105 100725

•  Využili jsme poměrně příznivého počasí a vydali se na akci PODZIMNÍ HLEDÁNÍDěti dostaly zalaminované kartičky s obrázky jednotlivých přírodnin a měly za úkol být pozorné a hledat co je na obrázcích. Pak měly na kartičky zaznamenat, co se jim podařilo najít. Akce děti bavila, hledali jsme v lese a blízkém okolí.

IMG 20211111 105051

• V tomto měsíci nás ještě čeká SEZNÁMENÍ S INFORMAČNÍMI TECHNOLOGIEMI, při kterém dětem přiblížíme práci s tablety přímo v naší škole.

ZÁŘÍ, ŘÍJEN

• TAK JSME ZAČALI. START NEBYL PRO KAŽDÉHO ÚPLNĚ SNADNÝ, ALE DĚTI TO SKVĚLE ZVLÁDLY. VE TŘÍDĚ JE FAJN PARTA, KLUCI I HOLKY JSOU PRIMA A KOLEKTIV AKORÁT VELKÝ. POSTUPNĚ SE VŠICHNI ZAČLENILI A ZAČALI SPOLUPRACOVAT.
  • NasZacatek  Kolotoc
  • TROUFLI JSME SI NA PRVNÍ SPOLEČNOU AKCI – DIVADLO, NA CELODOPOLEDNÍ VYCHÁZKU DO LESA, KDE JSME PLNILI ÚKOLY A HRÁLI JSME HRY.
  • ZAPOJILI JSME SE TAKÉ DO PRÁCE S KERAMIKOU A TVOŘILI JSME PRO RADOST.

Keramika

• ZÚČASTNILI JSME SE PROGRAMU LESŮ ČR S NÁZVEM “LESNÍ PEDAGOGIKA”, KDE JSME SE DOZVĚDĚLI SPOUSTU UŽITEČNÝCH INFORMACÍ O PŘÍRODĚ, O LESE A ZVÍŘATECH V NĚM.
  • A K TOMU KAŽDOU STŘEDU NAVŠTĚVUJEME SPORTOVNÍ HALU V TOUŽIMI, KDE HRAJEME MÍČOVÉ HRY, ZÁVODÍME V DRUŽSTVECH A SPORTUJEME.  JINDY VYUŽÍVÁME  PŘILEHLÉ TĚLOCVIČNY V PROSTORECH MŠ.

UŽ TEĎ SE TĚŠÍME NA DALŠÍ SPOLEČNÉ ZÁŽITKY:-)

FOTOGALERIE:

pt-touzim.rajce.idnes.cz