ČERVEN PLNÝ ZÁŽITKŮ

Naší snahou po celý červen bylo ukázat dětem, že když chtějí, můžou dokázat spoustu věcí.  V rámci projektu „Můžu být vším, co si budu přát“ jsme si do školky zvali děti, které něco umí a které jsou v něčem dobré. Ukázali nám své dovednosti například děti z Mariánskolázeňského klubu thaiboxu „Ravána gym“. V závěru si děti vyzkoušely některé techniky kopů a úderů do tréninkových lap.  Krásná podívaná byla i při ukázce společenských tanců, kdy se nám přijela ukázat jedenáctiletá tanečnice Kačka Kožušková se svým dvanáctiletým tanečním partnerem  Kubou Mykytou. Zatančili valčík, waltz, sambu, ča-ču, jive a quickstep a o tom, že jsou velmi úspěšní nebylo pochyb! Dalším motivačním vystoupením byla ukázka moderní gymnastiky. Přijela k nám Klárka Matysová, Klárka Provázková, Nelča Hubáčková a Zuzanka Pokorádiová. Každá nám ukázala sestavu s gymnastickým náčiním- obruč, míč, švihadlo. Holky byly opravdu šikovné! Děti z Toužimské Základní umělecké školy- Edvard Davi Lean, Tereza Vaňková, Filip Kvasnička, Christina May Lean, Aneta Málková, Michaela Straková, Filip Málek, Veronika Chmelíková a Eliška Vaňková- nám přišly zazpívat a zahrát na zobcovou flétnu, příčnou flétnu, klarinet, saxofon, trubku, klavír a kytaru.  Za soukromý krásný koncert jim i jejich učitelům děkujeme! Pro děti to byl krásný zážitek. Nevynechali jsme ani návštěvu u hasičů, policie, přijel kouzelník s živými ptáky. S předškoláky jsme byli na výletě v Mariánských Lázních. Viděli jsme zpívající fontánu, ochutnali léčivé prameny a lázeňskou oplatku, pohráli jsme si v parku na dětském hřišti a horký den spláchli v městském bazénu. Slavností rozloučení s předškoláky bylo jako vždy trochu dojemné, ale vesele jsme ho zakončili v arboretu na Lesní správě, kde děti s rodiči soutěžili, pekli špekáčky a ty velké a statečné děti rodičům zamávaly a zůstaly na dobrodružnou cestu zpátky do školky, večerní mejdan a spaní. Ráno jsme zůstali v pyžamech a měli jsme bláznivý pyžamový den. Hry, soutěže a tancování pod vedením lektorky Martiny Wastlové z Dance studia Wanted z Mariánských Lázní, které také moc děkujeme za spolupráci.

Čas, který strávíme příjemně utíká opravdu rychle.  A tak nám každý školní rok tak rychle uplyne, že než jsme se nadáli, už se zase červenají jahody a školka zavírá své dveře na dva měsíce. Filosofií naší školky je nechat děti všechno prIMG_20180620_113711ožít. Trávíme s nimi čas „rodinně“. Málo je vyučujeme a hodně je učíme. A ony učí nás. My, dospělí, totiž pro všechno (ne)důležité  často zapomínáme na spousty radostí, které každý nový den přináší. Proto si to nechte dětmi občas připomenout, povídejte si s nimi, hrajte si s nimi a nechte je, ať s vámi objevují  svět. Je to fajn!! Přejeme všem krásné léto a v září v Domečku zase na viděnou. Fotky z června jsou TADY!