Chystáme se na jaro

Jarní nálada na zahradě - díky sluníčku, jarní nálada ve škole, když zrovna sluníčko nehřeje... připravujeme vše na jarní svátky. Barvíme slepici a kohoutovi peří, nejlépe to jde rukama, štětec docela zdržuje! Na tak obrovskou plochu kartonu se vrháme všema deseti.

Slavíme také malý pěstitelský úspěch! Zvládli jsme přesadit třídní květenu - juku. To byla operace! Už byla snad dva metry vysoká, zabírala spoustu místa. Na řadu přišla pilka, kuchyňský vál, větší květináč a substrát pro pokojovky. Nařezali jsme několik nových "kmínků", zavoskovali řezné rány a znovu zasadili. A ejhle! Tento týden jsme zjistili, že juka má nové listy a roste. Než šesťáci zahradníci vyjdou školu, bude z toho v květináči prales!

IMG 7806  IMG 7807