KVĚTEN V DOMEČKU

Počasí se nám konečně umoudřilo, sněhové mraky uvolnily na obloze místo sluníčku, jaro se vrátilo a také v Domečku je vše tak, jak má být. Hrajeme si, zpíváme a tancujeme, cvičíme a malujeme, vyrábíme a tvoříme a chodíme hodně ven. Učili jsme se o domácích i lesních zvířátkách, jejich mláďatech a o tom, jak  a kde žijí. Povídali jsme si o přírodě, co s ní sluníčko umí a jak jí pomáhat a jak ji chránit. Slavilo se také opět hodně narozenin a svátků, rozdala se spousta hubiček i bonbonků. V květnu je Světový den hygieny rukou, a tak jsme si ve spolupráci se Státním zdravotním ústavem na ty bacili posvítili. A doslova! Dostali jsme Sadu na výrobu mýdel, leporela s básničkou pro nácvik správného mytí rukou a také pytlík plný bacilů, co jdou vidět pod UV světlem a my jsme pozorovali kolik jich na rukách máme. Na začátku května proběhl Den otevřených dveří a zápis a do naší školky. Moc rádi jsme se přivítali s novými dětmi a rodiči, ukázali jim jak to u nás vypadá a chvilinku jsme si s dětmi pohráli. IMG_4143 Fotky z května najdete TADY!  :-)