ŠEL ZAHRADNÍK DO ZAHRADY

V říjnu jsme sklízeli co jsme na jaře zaseli. :-) Povídali jsme si o plodech ovocných stromů, hlavně o jablíčkách. Odšťavnili jsme jablka, která jsme sami nasbírali nebo donesli a na moštu jsme si moc pochutnali! Sklízeli jsme úrodu na zahrádce, učil44896691_353991828501045_6079466223974744064_ni se poznávat ovoce i zeleninu, sklízeli brambory a pěkně si u toho zazpívali. Povídali jsme si o významu ovoce a zeleniny na naše zdraví. Zjišťovali jsme co je bacil a co vitamín. Se staršími dětmi jsme se vydali na výlet po stopách živých vod. S průvodkyní paní Prchalovou jsme se podívali k prameni řeky Střely, pak jsme si prohlédli obnovené minerální prameny v okolí Mnichova, a konečně dorazili na Kladskou. V Domě přírody už byl připravený interaktivní program, kde jsme se seznámili s dalšími významnými lokalitami CHKO Slavkovský les, prohlédli si některé obyvatele zdejších lesů i vzácné rostliny, které se zde vyskytují, dokonce jsme si prolezli netopýří jeskyni! S 3D brýlemi jsme se podívali na zajímavý dokument o CHKO a samosebou jsme nevynechali ani další důležitou část výletu- svačinu! :-D Trochu jsme se i postrašili při duchařském svátku Halloween a vyrobili strašidelné dýně. A radost jsme měli když nám trenér thaiboxu z Ravána gym, z.s. z Mariánských Lázní věnoval pořádný boxovací pytel a pár párů boxerek a tréninkových lap. Děkujeme! Jak bývá zvykem, slavili jsme narozeniny i svátky. Na konci října jsme ovšem slavili významné jubileum jedné staré dámy, kterou je naše republika! Povídali jsme si o ČR, poslechli si českou státní hymnu, na interaktivním panelu jsme obdivovali krásné kouty naší země a vyrobili jsme si malý státní znak- dvouocasého lva se zlatou korunou. Práce našich dětí i dětí z naší školy jsou vystavené ve vestibulu Městského úřadu Toužim. Můžete se tam zajít podívat a na zbytek našeho října se mrkněte TADY.