Cesta z města

V současných parných dnech přijde každému vhod osvěžení u vody. Kolem rybníků, koupališť a řek se shromažďují rozpálená těla a zaplňují každé volné místečko. Ale co původní obyvatelé těchto míst? Víme o nich něco kromě toho, že nás mohou kousnout, štípnout či bodnout, když na ně nechtěně šlápneme nebo jinak ohrozíme? A tak jsme se v pátek 21. června vydali na průzkumnou cestu okolo rybníka s taškou plnou otázek, kvízů a obrázků. Po cestě na vhodných stanovištích vždy jeden z nás vylosoval otázku, nad kterou si jednotlivé třídy lámaly hlavy a odpovědi zapisovaly na své karty. A že to nebyly jednoduché otázky! Týkaly se nejen hmyzího společenství, ale i ptáků, savců, obojživelníků i rostlin, které se okolo vody vyskytují. Zato jsme si při závěrečné konfrontaci ověřili, že se toho ještě spoustu musíme o tomto světě dozvědět a že si tuto akci zopakujeme ještě na podzim.