Školní výlet

Když školní výlet, tak na zámek, a když opravdový výlet, tak vlakem... A tak jsme se v úterý 25. června vydali vláčkem na výlet na zámek do Chyše. Cesta vlakem uběhla jako nic, pro některé z nás byla dokonce i premiérová. Na zámku nás přivítal sám zámecký pán pan Lažanský a měl speciálně pro nás připravenou prohlídku zámeckých komnat a zámeckých sklepů. Seznámil nás s historií zámku i jeho záchrany, zavedl nás do zámeckých sklepů, kde bývala i mučírna a hladomorna, upozornil nás na velmi vzácnou fresku od nejvýznamnějšího českého barokního mistra Petra Brandla a ukázal nám i pokoj, kde svého času bydlel coby domácí učitel světově proslulý spisovatel Karel Čapek. Procházka zámeckým parkem nás příjemně osvěžila a než jsme se nadáli, byl čas k odjezdu domů. Na výlet budeme mít krásné vzpomínky, protože proběhl v klidu, beze spěchu a hodně jsme toho viděli.