Rychle, bude tady krychle!

Tak rychle, jak jsme se domnívali, to zase nebylo. Ale od začátku – zjistili jsme, že si nedokážeme představit, jak vypadá metr krychlový. Decimetr krychlový jsme si sestrojili a už víme, jak vypadá, ale metr? Z čeho bychom ho postavili? Až nás napadlo – čeho máme spoustu, denně to používáme a pak vyhodíme? No ano, PET lahve. A tak jsme měřili, počítali, kolik jich potřebujeme na sestavení toho krychlového metru (byly to 3 vrstvy o straně 12x12, tak kolik?), poslouchali píseň Ivana Mládka 14 Kubíků (i když, jak jsme zjistili, to tedy o našem kubíku nebylo), a pomalu nosili a slepovali dohromady ,,petky“. Nakonec jsme celý metr pospojovali a slepili dohromady, udělali fotodokumentaci a petky předali k dalšímu zpracování do školní družiny.

Trvalo nám to přes 3 měsíce, a nebýt našeho spolužáka Rostíka, který do sběru zapojil celou rodinu, možná jsme sbírali doteď. Byla to práce zábavná a výsledek jsme využili nejen v matematice, ale i ve fyzice, výtvarce a pracovkách. Ale největší radost měla asi naše paní uklízečka, když náš kubík konečně zmizel ze třídy…

Zdraví vás žáci ze 4.A, B, 5.A a 6.A spolu s paní učitelkou Renátou Drechslerovou.

IMG 20220203 WA0000